Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 35,00 € bez DPH a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Kamene podľa zverokruhu
  3. Váhy 23.9. - 23.10.

Váhy 23.9. - 23.10.

Váhy sú vzdušné znamenie, na ktoré má vplyv planéta Venuša. Váhy sú jemné a chápavé bytosti, elegantní a očarujúci spoločníci. Váhy majú estetické cítenie, silnú intuíciu a empatiu. Sú to vyrovnané osobnosti a rodení diplomati, dokážu urovnať spory alebo disharmóniu a nájsť rovnováhu medzi protikladmi, majú zmysel pre spravodlivosť. Váhy sa snažia vychádzať s každým, čo možno považovať za pokrytectvo, ale ich prirodzenou povahou je s nikým nebojovať. Váhy môžu tiež čeliť kritike za svoju nerozhodnosť a nedostatok nezávislosti.

Kamene pre Váhy

Podstatou priradenia kameňov k jednotlivým znameniam je ich energetická vzájomnosť a paralela medzi vlastnosťami kameňov a znameniami zverokruhu. V kategóriách každého znamenia sú vždy tri hlavné liečivé kamene, ktoré zodpovedajú povahovým vlastnostiam tohto znamenia.

Často nás oslovujú kamene, ktoré nie sú priamo priradené k nášmu znameniu. Tieto kamene si vyberáme intuíciou a dôvodom výberu je vnútorná potreba nasmerovať vývoj alebo liečenie tam, kde cítime nedostatok. Takéto kamene prinášajú rovnováhu a harmóniu presne tam, kde ju práve potrebujeme a v kategóriách sú označované ako harmonizujúce kamene.

Základné liečivé kamene pre Váhy

Hematit je kameň spravodlivosti a pravdy, vo Váhach podporuje ich zmysel pre rovnosť. Hematit je kameň vnútorného pokoja, ktorý pomáha nastoliť rovnováhu v pocitoch rozpoltenosti, ktoré sú spôsobené potrebou Váh vychádzať s každým.

Magnezit pomáha presadiť sa, pre nekonfliktné Váhy je niekedy ťažké vyjadriť svoj názor. Magnezit dodáva silu prekonať obavy z možných konfliktov alebo konfrontácií. Magnezit je tiež kameň, ktorý podporuje jemnosť a zmysel pre eleganciu.

Antigorit rozvíja emocionálnu inetligenciu a vo Váhach podporuje demokratickú povahu a umenie počúvať druhých, vcítiť sa do nich a pochopiť ich. Antigorit rozbíja emocionálnu neistotu.

Harmonizujúce kamene pre Váhy

Acháty sú kamene sebadôvery a rozhodnosti, pomáhajú správne stanoviť priority. Váhy sa ťažko rozhodujú, sú pre ne vhodné acháty, ktoré podporujú rozhodnosť a ráznosť: achát Bahía, čipkový achát a botswanský pásikový achát.

Malachit dodáva zmyselnosť, ženskosť a pôvab. Pomáha tiež Váham vyjadriť svoje postoje a otvoriť sa.

Akvamarín pomáha centru hrdla formulovať a vyjadrovať argumenty. Je tiež kameňom priateľstva a dobrých vzťahov. Váhy potrebujú vzťah, pretože sa im ťažko žije osamote, spoločnosť milovanej osoby je pre nich životnou nevyhnutnosťou. Beryl morganit, kunzit, ruženín, rodonit alebo rodochrozit sú tiež kamene pre vzťahy.

Červený alebo brekciový jaspis sú kamene odvahy, dodávajú potrebné odhodlanie hovoriť pravdu úprimne aj za cenu boja. Zároveň dodávajú vnútorné teplo a energiu na prekonávanie ťažkostí a prekážok.

Kalcit je kameň sebaovládania, trpezlivosti a viery v seba samého.

Ďalšie kamene vhodné pre znamenie Váh

Amazonit, ametyst, ametrín, angelit, apatit, avanturín, čierny obsidián, heliotrop, chalcedón, chryzokol, iolit, lapis lazuli, lepidolit, mahagónový obsidián, mesačný kameň, nefrit, olivín, opál, prehnit, ryolit, sagenit, zafír, sardonyx, shattucit, slnečný kameň, smaragd, sokolie oko, topaz, rubelit.

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk