Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 35,00 € bez DPH a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Kamene podľa zverokruhu
  3. Baran 20.3. - 20.4.

Baran 20.3. - 20.4.

Baran je znamenie Ohňa a planéty Mars. Ľudia narodení v znamení Barana sú veselí a priateľskí spoločníci, ktorí oplývajú sebavedomím, sršia sexappealom, vnútornou silou a majú energie na rozdávanie. Sú dobrými tímovými hráčmi, vo vedúcich pozíciách dokážu viesť a motivovať ľudí. Vo svojich postojoch sú však často veľmi tvrdohlaví, netrpezliví a impulzívni. Netolerantnosť môže byť aj ich slabinou.

Kamene pre Baranov

Podstatou priradenia kameňov k jednotlivým znameniam je ich energetická vzájomnosť a paralela medzi vlastnosťami kameňov a znameniami zverokruhu. V kategóriách každého znamenia sú vždy tri hlavné liečivé kamene, ktoré zodpovedajú povahovým vlastnostiam tohto znamenia.

Často nás oslovujú kamene, ktoré nie sú priamo priradené k nášmu znameniu. Tieto kamene si vyberáme intuíciou a dôvodom výberu je vnútorná potreba nasmerovať vývoj alebo liečenie tam, kde cítime nedostatok. Takéto kamene prinášajú rovnováhu a harmóniu presne tam, kde ju práve potrebujeme a v kategóriách sú označované ako harmonizujúce kamene.

Základné liečivé kamene pre Barana

Ohnivý achát je kameň energie a sexuality, ktorý roznecuje vyhasnuté ohne vášne v dlhodobom vzťahu alebo v manželstve. Keďže Barani sú ťažko pracujúci ľudia, ktorí často neodpočívajú, ohnivý achát ich chráni pred únavou a syndrómom vyhorenia.

Granát v Baranoch prebúdza vášeň a nadšenie, entuziazmus a odvahu. Nabíja ich potrebnou energiou, ktorú Barani vkladajú do všetkého, čo robia. Elementu Ohňa je priradený červený pyrop a oranžový hessonit alebo grosulár, ako aj fialový až hnedý variant granátu almandín.

Rodochrozit podporuje zdravé sebavedomie a tlmí prehnané ego. Vytvára rovnováhu a reguluje energetické toky, čo je pre Baranov dôležité, pretože ich povahu a potrebu presadiť sa často sprevádzajú silné emocionálne stavy.

Harmonizujúce kamene pre Barana

Ametyst je kameň na upokojenie a ochladenie horúcej hlavy Barana.

Jaspis brekcia, červený alebo obrázkový jaspis Baranom prinesie uzemnenie a spomalenie ich nadmernej dynamiky.

Karneol je kameň čakry solar plexus, ktorá ovplyvňuje vzťahy s ľuďmi. Barani bývajú vo svojich postojoch veľmi tvrdohlaví a nezriedka sa kvôli tomu dostávajú do konfliktov s okolím.

Ruženín je kameň lásky a tolerancie, prináša do života pokoj a vyrovnanosť. Netoleranciou iných názorov alebo tvrdohlavým správaním môže Baran niekedy poškodiť prostredie, ružový kremeň pomáha pri krízach vo vzťahoch.

Tigrie alebo býčie oko nabíja Barana silou pre dosiahnutie cieľov. Barani sa ľahko nadchnú, ale nadšenie ich rýchlo opúšťa. Tieto železité odrody kremeňa dodávajú odvahu pri športe a iných fyzických aktivitách.

Láva tlmí prejavy prefekcionizmu a pomáha vyrovnať sa s nedokonalosťou. Chráni pred búrlivými emóciami.

Ďalšie kamene vhodné pre Baranov

Akvamarín, aqua aura, ametyst, avanturín, aragonit, epidot, granát, heliotrop, hematit, hypersten, jantar, jaspis brekciový, červený, obrázkový a imperial, karneol, sardonyx, fantomový křišťál, láva, pietersit, pyrit, rodonit, rubín, růženín, sagenit, sluneční kámen, spinel, šungit.

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk