Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 35,00 € bez DPH a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. PODPORUJEME ÚTULOK
PF 2018

Milí přátelé,
konec roku je vždy ve znamení statistik, rozvah a výsledků. Tohle období mám moc ráda, protože mohu vyčíslit krásnou sumu 41.993 Kč, kterou jsme společně s Vámi za celý rok přispěli na konto OZ Útulok Skalica.
V roce 2017 se náš e-shop Malachitová skříňka rozrostl o slovenskou verzi a ihned si našel své místo mezi milovníky kamínků, kteří také rádi podpoří dobrou věc. Tradiční a dlouhodobý projekt Kameny pro útulek vydělal úžasných 4.523 Kč, darem 360 EUR jsme sponzorovali vydání stolních a nástěnných kalendářů na rok 2018, také jsme podpořili jejich přímý prodej reklamou. Z pěti procent z tržeb na obou e-shopech byly finanční prostředky posílány přímo na účet útulku, dílem z této sumy také pravidelně také doplňujeme kameny k prodeji na benefičních akcích a adopčních výstavách pořádaných útulkem. Letos jsme investovali také do prodejních pořadačů, které kamínkům dodávají náležitý přednes. Patřičně pyšná jsem také na své přátele, kteří často navzdory počasí obětovali svůj čas a pomáhali při brigádách v útulku či materiální sbírce. Velký dík všem, kteří jste se jakkoliv zapojili do naší věci!  Ať je rok 2018 ještě úspěšnější než ten letošní.  Vaše Eva Mrkusová

Kalendáre na podporu útulku v Skalici

8.11.2017

Už máte kalendár na budúci rok? A chcete podporiť dobrú vec? ❤️ Zakúpením nástenného alebo stolného kalendára 2018 prispejete celou sumou 10 € do pokladničky OZ Útulok Skalica.

30.1.2018  Kalendáre vypredané.

Materiálna zbierka pre skalický útulok

3.11.2017

Ako každý rok, aj tento rok sme usporiadali materiálnu zbierku pre skalický útulok, ktorý náš eshop dlhodobo finančne podporuje. Zišli sme sa v sobotu 3. lisotpadu v už tradičnej zostave, odmenou nám bolo krásne slnečné počasie. Ďakujeme Vám všetkým, ktorí ste sa zúčastnili a prispeli. Naplnili ste materiálnou pomocou päť áut, priniesli ste kvalitné granulky, ktoré psíci prichádzajúci zo zlých podmienok naozaj potrebujú. Ďakujeme z celého srdca! ♥

Podporujeme OZ Útulok Skalica

1.2.2017

Osud týraných, nechcených a opustených zvierat nám nie je ľahostajný. 5 % z hodnoty každého Vášho nákupu prevádzame na konto skalického útulku, ktorý je financovaný výhradne z darov. V našom e-shope môžete zakúpiť produkty na podporu útulku, z ktorých ide 100 % zisku na účet útulku v Skalici.
Útulok v Skalici vznikol v novembri 2010, kedy bol oficiálne zaregistrovaný ako občianske združenie. Tento útulok riadi výhradne neplatený dobrovoľníci a členovia občianskeho združenia. Ich práca pozostáva z elementárnej dennej starostlivosti o psíkov a mačičky ako je kŕmenie, venčenie, čistenie kotercov, ale aj zo správy legislatívnych záležitostí, účtovníctva, vedenia internetových stránok útulku, či sprostredkovanie adopcií.
Útulok Skalica má tiež svoj vlastný kastračný program. Ako väčšina útulkov, aj tu sa zainteresovaní dobrovoľníci denne stretávajú s mnohými týranými, opustenými, zranenými či zanedbanými zvieratami, ktorých počet presahuje dopyt a záujem. Snahou je zmapovať problémové lokality a kastrovať fenky a mačičky u sociálne slabších rodín, kde sa úbohá zvieratá množia geometrickým radom a potom živorí v otrasných podmienkach. Do nových domovov odchádzajú z útulku už kastrované fenky, vo výnimočných prípadoch sa kastrácia poistí v adopčnej zmluve. Tento program však môže existovať len vďaka priaznivcom útulku, ktorí na program prispievajú.
Útulok získava financie na starostlivosť o svojich zverencov prostredníctvom finančných zbierok na konkrétne veterinárne zákroky, predáva darčekové predmety, prijíma materiálnu pomoc od dobrodincov, ale napriek tomu stále nemá dostatok financií pri neustále rastúcom počte zvieracích zverencov.
Veľmi si vážime Vášho záujmu o kamienky a veríme, že ich nákupom radi prispejete na dobrú vec. Na záver apelujem na rozum a cit všetkých milovníkov štvornohých miláčikov: nekupujte, adoptujte! Zachránite psiu alebo mačaciu dušu, ktorá sa Vám odmení cenou najvyššou - láskou. Na webových stránkach útulku si tiež môžete srdcom vybrať Vášho verného štvornohého priateľa.

Viete, že dary na humanitárne účely, teda aj dary útulku, sú daňovo uznateľnú položkou? Pre priateľov a kamarátov všetkých zvieratiek existuje možnosť venovať 2 % z daní. Podrobnosti tu.

Vaša Eva Mrkusová

___________________________________________________________________________________________________________

"Veľkosť národa a jeho mravný rozvoj možno vyčítať zo spôsobu,
akým zaobchádza so svojimi zvieratami. " Gándhí


Milí priatelia kameňov a kamienkov, podporte náš nový projekt Kamene pre útulok! V našom e-shope môžete zakúpiť karneol, krištáľ alebo nádherný čipkový achát, 100 % zisku z predaja týchto kameňov bude odoslané na konto útulku v Skalici. Kúpte si kamienok pre šťastie, ku kameňu dostanete kartičku s popisom vlastností kameňa. Nakupujte tu a podporíte dobrú vec. Ďakujeme.♥

 

 

 

 

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk