Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 35,00 € bez DPH a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Kamene podľa zverokruhu
  3. Strelec 22.11. - 21.12.

Strelec 22.11. - 21.12.

Strelec je ohňové znamenie, ktorému vládne planéta Jupiter. Ludia narodení v tomto znamení sú optimistickí, rýchlo sa nadchnú pre svoje ciele a vášnivo na nich pracujú. Sú veľmi spoločenskí, majú veľa aktivít, vnútorný nepokoj ich neustále poháňa vpred. Sú priami vo svojich názoroch, a preto môžu na svoje okolie pôsobiť netaktne alebo povýšenecky. Idealizmus Strelcov, ich nezávislosť a túžba po dobrodružstve im sťažujú vzťahy. Strelci sú veľmi kreatívni a dokážu motivovať a viesť svoje okolie.

Kamene pre Strelca

Podstatou priradenia kameňov k jednotlivým znameniam je ich energetická vzájomnosť a paralela medzi vlastnosťami kameňov a znameniami zverokruhu. V kategóriách každého znamenia sú vždy tri hlavné liečivé kamene, ktoré zodpovedajú povahovým vlastnostiam tohto znamenia.

Často nás oslovujú kamene, ktoré nie sú priamo priradené k nášmu znameniu. Tieto kamene si vyberáme intuíciou a dôvodom výberu je vnútorná potreba nasmerovať vývoj alebo liečenie tam, kde cítime nedostatok. Takéto kamene prinášajú rovnováhu a harmóniu presne tam, kde ju práve potrebujeme a v kategóriách sú označované ako harmonizujúce kamene.

Základné liečivé kamene pre Strelca

Lapis lazuli je kameň pravdy a čestnosti, čo je pre Strelcov životne dôležité. Lapis lazuli tiež umožňuje odhaliť svoje vnútorné postoje, neklamať si do vrecka, čeliť aj nepríjemným pravdám a nájsť riešenie. Lapis je kameň na posilnenie milostných vzťahov.

Sodalit podporuje potrebu Strelca pomenovávať veci, stavy, problémy. Sodalit ako kameň slobodnej mysle pozitívne ovplyvňuje vodcovské schopnosti Strelcov, vďaka priamej komunikácii bez obalu a pretvárky sú zrodenci tohto ohnivého znamenia schopní vodcovia aj motivujúci spolupracovníci.

Chalcedón rozvíja kreativitu a intuíciu Strelca, jemné vlnky modrého chalcedónu usmerňujú tok energie a nápadov. Ohnivá hlava Strelca sa vďaka tomuto jemnému kameňu upokojuje, ukľudňuje nervy a zmierňuje citové napätie.

Harmonizujúce kamene pre Strelca

Tanzanit s akvamarínom sú kamene pre socializáciu, nadväzovanie kontaktov a integráciu do nových skupín alebo prispôsobenie sa novým podmienkam, keď nastane životná zmena.

Sokolie oko je kameňom nadhľadu, ktorý Strelcom umožňuje prijať vlastné slabosti. Strelec má často rozpracovaných viacero úloh a projektov kvôli svojmu idealizmu a potrebe hľadať nové výzvy, ale vždy sa mu nepodarí plány dokončiť. Sokolie oko Strelca uzemňuje a pomáha mu vyrovnať sa aj s chybami.

Opál podporí rozlet Strelcov, pomôže im čo najlepšie využiť deň a dokončiť rozpracované projekty. Pomáha to odpútať sa od minulosti, nestagnovať a v živote sa posúvať vpred.

Zafír je kameň vernej lásky, pomáha Strelcom odolávať pokušeniam, tlmí nežiaduce nutkavé pocity a myšlienky.

Topaz je kameň, ktorý vedie Strelcov k duchovnému vývoju od zhýralosti a snobizmu k šetrnosti a skromnosti, alebo dokonca k pomáhaniu či charite.

Ďalšie kamene vhodné pre Strelcov

Acháty, machový achát, čipkový achát, períčkový achát, amazonit, ametrín, angelit, ametyst, apatit, avanturín, dumortierit, heliotrop, koral, kyanit, láva, liberit, ruženín, serafinit, slnečný kameň, čaroit, obsidián, granát, iolit, malachit, obsidián snehová vločka, pietersit, rodochrozit, rubín, rubín v zoisite, rubín vo fuchsite, ružový turmalín, tektit, tyrkys, záhneda, sugilit, tanzanit, zoisit, melónový turmalín, čierny turmalín.

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk