Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 35,00 € bez DPH a máte dopravu ZADARMO

Rak 21.6. - 22.7.

Rak patrí vodnému živlu a vládne mu Mesiac, ktorý ovplyvňuje jeho emocionálny základ. Narodení v tomto znamení sú často plachí a introvertní ľudia, majú silnú intuíciu. Ich nekonečná empatia a súcit ich často vedú k profesiám kde mˇožu pomáhať, zatiaľ čo ich citlivosť a estetické cítenie v kombinácii s tvorivým myslením ich často vedú k umeleckým profesiám. Narodení v znamení Raka vytvárajú stabilný a teplý domov, rodinu a silné vzťahové väzby, ktoré tak veľmi potrebujú, a poskytujú im životne dôležitú podporu, bez ktorej by boli príliš zraniteľní voči svetu.

Kamene pre Rakov

Podstatou priradenia kameňov k jednotlivým znameniam je ich energetická vzájomnosť a paralela medzi vlastnosťami kameňov a znameniami zverokruhu. V kategóriách každého znamenia sú vždy tri hlavné liečivé kamene, ktoré zodpovedajú povahovým vlastnostiam tohto znamenia.

Často nás oslovujú kamene, ktoré nie sú priamo priradené k nášmu znameniu. Tieto kamene si vyberáme intuíciou a dôvodom výberu je vnútorná potreba nasmerovať vývoj alebo liečenie tam, kde cítime nedostatok. Takéto kamene prinášajú rovnováhu a harmóniu presne tam, kde ju práve potrebujeme a v kategóriách sú označované ako harmonizujúce kamene.

Základné liečivé kamene pre Raka

Ruženín alebo jahodový kremeň zvýrazní emocionálnu podstatu Raka a umožní mu naplno vyjadriť svoj citový postoj k okoliu a lásku k sebe samému. Kameň nekonečnej lásky podporuje aj túžbu pomáhať druhým, čo je pre toto znamenie typické.

Mesačný kameň je kameňom vyrovnávania zmien počas lunárnych cyklov, navodzuje harmóniu počas rytmicky sa meniacich ročných období a prináša emocionálnu rovnováhu. Kameň plodnosti posilňuje materské city a pocit budovania rodinného šťastia.

Morganit dodáva Rakom odvahu prejaviť sa, prekonať vrodenú plachosť a nesmelosť. Pomáha prekonávať stres a zvládať vypäté situácie, ktoré sú pre emocionálne orientovaných Rakov nočnou morou. Morganit je tiež kameňom vhľadu a intuície.

Harmonizujúce kamene pre Raka

Labradorit pomáha Rakom rozptýliť strach z neistoty, z neúspechu, z choroby, z budúcnosti. Labradorit upokojuje búrlivé emócie, navodzuje vnútorný pokoj.

Granát dodáva Rakom odhodlanie a rozhodnosť, ktoré im často chýbajú. Raky môžu pôsobiť bezradne a nevšímavo voči svojmu okoliu, čo je ovplyvnené ich silným emocionálnym vnímaním, dlho sa rozhodujú, čo je správne a na ktorú stranu sa pridať, čo urobiť, aby bolo všetko v poriadku.

Jantár podporuje sebadôveru, jasný úsudok a energiu. Skamenené Slnko pomáha rodenému Rakovi robiť charitu, rozdávať radosť a posilňuje schopnosť empatie.

Malachit je kameň pre plaché ženy narodené v znamení Raka, ktorý prináša uvedomenie si vlastnej hodnoty a ženskosti. Dodáva majiteľovi sebavedomie a sexepíl, zbavuje ho naivity a detinskosti.

Karneol je kameň pre vnútornú stabilitu. Citový Rak je ľahko ovplyvniteľný, karneol pomáha presadzovať a obhajovať svoje postoje, nenechať sa zlomiť alebo presvedčiť o niečom, čo v skutočnosti nechce.

Kalcit je kameň učenia sa samostatnosti a nezávislosti.

Ďalšie kamene vhodné pre Rakov

Machový achát, akvamarín, amazonit, ametrín, antigorit, čaroit, fluorit, iolit, granát, jantar, karneol, kalcit, krištáľ fantóm, krištáľ s turmalínom, lepidolit, láva, chalcedón, perly, prehnit, rodochrozit, rodonit, rubín, selenit, smaragd, záhneda, sodalit.

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk