Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 35,00 € bez DPH a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Kamene podľa zverokruhu
  3. Panna 23.8. - 23.9.

Panna 23.8. - 23.9.

Panna je zemské znamenie planéty Merkúr. Panny sú veľmi presní, dôkladní a poriadkumilovní ľudia. Príslušníci tohto znamenia sú inteligentní, spoľahliví a sústredení, každá ich činnosť musí byť systematická a účinná. Panny sa v každom ohľade riadia rozumom, vďaka čomu pôsobia chladne, zdržanlivo a konzervatívne. Ich nedostatkom môže byť lipnutie na maličkostiach, puntičkárstvo až pedantéria. Panny potrebujú mať stanovený režim, vopred určený plán. Sú na seba veľmi prísni a to isté vyžadujú od ostatných, preto sú často veľmi kritickí voči svojmu okoliu.

Kamene pre Pannu

Podstatou priradenia kameňov k jednotlivým znameniam je ich energetická vzájomnosť a paralela medzi vlastnosťami kameňov a znameniami zverokruhu. V kategóriách každého znamenia sú vždy tri hlavné liečivé kamene, ktoré zodpovedajú povahovým vlastnostiam tohto znamenia.

Často nás oslovujú kamene, ktoré nie sú priamo priradené k nášmu znameniu. Tieto kamene si vyberáme intuíciou a dôvodom výberu je vnútorná potreba nasmerovať vývoj alebo liečenie tam, kde cítime nedostatok. Takéto kamene prinášajú rovnováhu a harmóniu presne tam, kde ju práve potrebujeme a v kategóriách sú označované ako harmonizujúce kamene.

Základné kamene pre Pannu

Tigrie oko posilňuje sústredenie a dáva Panne silu prispôsobiť sa situáciám a transformovať sa. Panny potrebujú poriadok, rýchlo sa orientujú v chaose a premieňajú ho na poriadok. Tigrie oko je kameň šťastia a odvahy, ktorý prináša presné argumenty pre Panny typické .

Machový achát je kameňom vnútorného pokoja, podporuje u Panien systematickosť, rozvážnosť, schopnosť prispôsobiť sa zmenám a zmierňuje ich detailnosť.

Jaspis je uzemňujúci kameň silne rezonujúci so Zemou, dodáva Pannám vôľu a koncentráciu, podporuje ich opatrnosť a racionálny prístup. Brekciový a červený jaspis pomáhajú udržať nadšenie pre transformáciu a vytvorenie systému namiesto zmätku. V Pannách zapaľujú vášeň a chránia ich pred negativitou. Obrázkový jaspis podporuje pragmatizmus a emocionálnu stabilitu Panny. Mookait podporuje ich prispôsobivosť.

Harmonizujúce kamene pre Pannu

Hypersten tlmí prejavy perfekcionizmu a potrebu byť vždy prvý.

Ametyst rozvíja emocionálnu inteligenciu, pomáha Pannám vypnúť a prestať sa neustále sústrediť, začať meditovať a odpočívať, aby načerpali nové sily, takže aj chvíľa, keď Panna vypne, je účinná.

Sagenit je kameň dobrej nálady. Pre svoje postoje sa Panny niekedy cítia nepochopené, pretože vyslovená kostrbatá kritika bola predsa len dobre mienenou radou.

Acháty sú pre Pannu pomocníkom v nadhľadu, dávajú schopnosť povzniesť sa nad nedostatky a podporujú empatiu.

Melónový turmalín a rubelit dodávajú vnútornú istotu a zároveň eliminujú prílišnú kritickosť. Umožňujú sústrediť sa viac na pozitívne veci ako protiklad k povahe Panny, ktorá má sklon hľadať chyby.

Olivín pomáha Panne pokorne prijímať kritiku, hoci sama vždy posudzuje a hodnotí svoje okolie a zle znáša kritiku na svoju adresu.

Lapis lazuli je kameň múdrosti a duchovnej hĺbky, Panne prináša nadhľad a rozvíja intuíciu.

Sugilit pomáha Pannám zbaviť sa emócií. Vyháňa nutkavé myšlienky a usmerňuje tendenciu neustále niekoho kontrolovať alebo kritizovať.

Ďalšie kamene vhodné pre Pannu

Amazonit, ametyst, antofylit, araukarit, aragonit, avanturín, bronzit, býčie oko, citrín, epidot, granát, chryzokol, jantár, karneol, magnezit, malachit, mesačný kameň, opál, prehnit, ryolit, zafír, sarodnyx, serafinit, shattucit, sodalit, unakit, topaz.

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk