Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 35,00 € bez DPH a máte dopravu ZADARMO

Lev 22.7. - 23.8.

Ohnivému znameniu Leva vládne Slnko. Ľudia narodení v tomto znamení sú vodcovia, oplývajú prirodzenou autoritou. Levy sú spoločenskí, priateľskí a veselí ľudia. Sú veľmi súťaživí, majú potrebu vynikať a vo všetkom vyhrávať, často pôsobia pyšným a samoľubím dojmom. Tvrdo pracujú na svojich cieľoch a tiež ich aj dosahujú. Lev je jedinečné znamenie, ale často zachádza vo svojom správaní do extrémov a môže tak ľahko skĺznuť do neželaných polôh.

Kamene pre znamenie Leva

Podstatou priradenia kameňov k jednotlivým znameniam je ich energetická vzájomnosť a paralela medzi vlastnosťami kameňov a znameniami zverokruhu. V kategóriách každého znamenia sú vždy tri hlavné liečivé kamene, ktoré zodpovedajú povahovým vlastnostiam tohto znamenia.

Často nás oslovujú kamene, ktoré nie sú priamo priradené k nášmu znameniu. Tieto kamene si vyberáme intuíciou a dôvodom výberu je vnútorná potreba nasmerovať vývoj alebo liečenie tam, kde cítime nedostatok. Takéto kamene prinášajú rovnováhu a harmóniu presne tam, kde ju práve potrebujeme a v kategóriách sú označované ako harmonizujúce kamene.

Základné kamene pre Leva

Krištáľ je kameň, ktorý rozvíja tvorivé myslenie, prináša novú energiu a pomáha Levom dosiahnuť vytýčené ciele. Levy sa potrebujú realizovať prostredníctvom vedenia druhých, krištáľ im dodá vnútornú silu.

Podobný účinok má aj žltá odroda kremeňa citrín. Kameň nesie energiu Slnka a podporuje individualitu, jedinečnosť a sebadôveru Leva. Posilňuje potrebu slobodného prejavu a pomáha prekonávať prekážky na ceste k úspechu.

Granát je kameň, ktorý posilňuje duchovné vlastnosti Leva: rozhodnosť, podnikavosť, tvorivosť, veľkorysosť a charizmu, ako aj jeho typické fyzické prejavy: prirodzenú eleganciu, sexuálnu príťažlivosť alebo fyzickú silu.

Harmonizujúce kamene pre Leva

Kunzit je kameň skromnosti, potláča leviu ješitnosť, domýšľavosť, pýchu a tlmí prehnané ego. Levy sú vo vzťahoch často veľmi dominantný a kunzit im pomáha byť lepším partnerom, pochopiť druhého a vcítiť sa do neho.

Opál dodáva Levom empatiu, ktorú potrebujú. Je to preto, že Levy očakávajú od ostatných maximum a tlačia na svoje okolie.

Melónový turmalín symbolizuje polaritu, dva princípy, ktoré je potrebné uviesť do rovnováhy.

Ruženín rozvíja umelecké sklony a zmysel pre etiku a slušnosť, čím potláča veľmi časté tendencie Levou prechádzať od pozitívneho k negatívnemu: autorita sa môže zmeniť na aroganciu, sebavedomie na egocentrizmus a neustálu potrebu obdivu, vodcovstvo na despotizmus atď.

Pyrit je kameň diplomatického vyjednávania; Levy sú vnímaví a bystrí, ale často sa nevedia zmieriť s niektorými ústupkami a kompromismi, považujú ich za prehru. Pyrit je tiež kameňom prosperity, priťahuje peniaze, Levi majú radi pohodlný život v luxuse.

Karneol je vhodný najmä pre ženy Levice, súvisí s pohlavnými orgánmi, zahrieva končatiny a rieši typicky ženské zdravotné problémy. Vyrovnáva čakru solar plexus, ktorá je dôležitá pre vzťahy s okolím. Ženy Levice sú zvyčajne prirodzene krásne a očakávajú, že ich okolie alebo partner sa k nim bude správať ako k bohyniam. Karneol odstraňuje pocity neuznania, nespravodlivosti a nepochopenia.

Ďalšie kamene vhodné pre znamenie Leva

Amazonit, avanturín, býčie oko, gagát, heliotrop, hematit, chryzopras, láva, jantár, kalcit, kryštál s turmalínom, labradorit, malachit, mahagónový obsidián, morganit, pyrit, ohnivý achát, onyx, rodochrozit, slnečný kameň, rubín, sagenit, antigorit, smaragd, sokolie oko, šungit, topaz, tigrie oko, tyrkys, zirkón.

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk