Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 35,00 € bez DPH a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Kamene podľa zverokruhu
  3. Kozorožec 21.12. - 20.1.

Kozorožec 21.12. - 20.1.

Zemské znamenie Kozorožca je ovplyvnené planétou Saturn. Ľudia narodení v tomto znamení sú usilovní, praktickí a pragmatickí. Vytrvalo idú za svojimi cieľmi, ktoré sú nezriedka veľmi vysoké, a takmer vždy dosiahnu to, čo chcú. Kozorožec je introvert, na svoje okolie sa pozerá vážne a seriózne, niekedy až odťažito. Vo vzťahoch určuje pravidlá, nevie vyjadriť svoje emócie, ale je verným partnerom a vytvára istotu a bezpečný domov.

Kamene pre Kozorožca

Podstatou priradenia kameňov k jednotlivým znameniam je ich energetická vzájomnosť a paralela medzi vlastnosťami kameňov a znameniami zverokruhu. V kategóriách každého znamenia sú vždy tri hlavné liečivé kamene, ktoré zodpovedajú povahovým vlastnostiam tohto znamenia.

Často nás oslovujú kamene, ktoré nie sú priamo priradené k nášmu znameniu. Tieto kamene si vyberáme intuíciou a dôvodom výberu je vnútorná potreba nasmerovať vývoj alebo liečenie tam, kde cítime nedostatok. Takéto kamene prinášajú rovnováhu a harmóniu presne tam, kde ju práve potrebujeme a v kategóriách sú označované ako harmonizujúce kamene.

Základné kamene pre Kozorožca

Čierny turmalín skoryl alebo melónový turmalín sú ochranné kamene, ktoré dodávajú silu a odhodlanie dosiahnuť ciele. Turmalíny posilňujú vôľu, pomáhajú v zlomových situáciách urobiť správne rozhodnutie.  Možno použiť aj krištáľ s turmalínom.

Krištáľ je kameň, ktorý Kozorožcovi umožňuje viac prežívať ako myslieť. Vyjadrovanie svojich emócií je pre narodených v tomto znamení znakom slabosti. Krištáľ svojou iskrivou energiou vynesie na povrch skryté a nevyslovené emócie.

Ónyx posilňuje sebadôveru, trpezlivosť pri učení a sebadisciplínu. Kozorožec ide vytrvalo za svojím a svoju kariéru rozvíja veľmi cieľavedome.

Harmonizujúce kamene pre Kozorožca

Gagát a hypersten obmedzujú sklon k perfekcionizmu a tlmia potrebu kritiky, ktorou Kozorožci nešetria.

Morganit prináša Kozorožcom oslobodenie od nadmerných ambícií, perfekcionizmu a pút, ktoré si vytvorili vlastnými požiadavkami.

Obsidián sněhová vločka je kameň rovnováhy. Pomáha Kozorožcom prekonať vlastnú tvrdohlavosť, prísnosť voči sebe i druhým a prináša im pokoj, zbavuje ich strachu z nedokonalosti alebo materiálnej nedostatočnosti.

Záhneda odháňa negativitu a zlé myšlienky a je dobrým kameňom pre introvertných Kozorožcov, ktorí nemajú potrebu vysvetľovať svoje postoje a prejavovať emócie, čo môže spôsobiť problémy vo vzťahoch.

Kozorožec je rodený vodca, dumortierit v ňom podporuje pozitívny prístup a radosť z práce, potláča lipnutie na maličkostiach, pre Kozorožca nie je celkom jednoduché pracovať v kolektíve práve kvôli pedantnosti a detailizmu.

Ďalšie kamene vhodné pre Kozorožca

Aragonit, machový achát, aktinolit, amazonit, ametyst, antofylit, diopsid, granát, fluorit, epidot, chalcedón, jantár, jaspis, lazurit, nefrit, obrázkový jaspis, polychróm jaspis, brekciový jaspis, červený jaspis, obsidián, ryolit, sagenit, serafinit, shattuckit, stromatolit, tanzanit, tektit, topaz, tigrie oko, skamenené drevo, fosílie, tyrkys, lepidolit, malachit, magnezit.

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk