Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 35,00 € bez DPH a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Kamene podľa zverokruhu
  3. Býk 20.4. - 21.5.

Býk 20.4. - 21.5.

Býk je zemské znamenie, ktorému vládne Venuša. Býkovia sú silné osobnosti s realistickým pohľadom na svet, sú veľmi praktickí. Býkom je vlastné logické myslenie a pragmatické konanie, všetko robia s rozvahou a sú veľmi vytrvalí. Ich vnútorný pokoj a zmysel pre tradičné hodnoty z nich robia dobrých partnerov pre život. Za ich slabinu možno považovať uzavretosť, nemajú potrebu zverovať sa alebo analyzovať problémy, preto môžu Býci pôsobiť odťažito alebo nespoločensky.

Kamene pre Býkov

Podstatou priradenia kameňov k jednotlivým znameniam je ich energetická vzájomnosť a paralela medzi vlastnosťami kameňov a znameniami zverokruhu. V kategóriách každého znamenia sú vždy tri hlavné liečivé kamene, ktoré zodpovedajú povahovým vlastnostiam tohto znamenia.

Často nás oslovujú kamene, ktoré nie sú priamo priradené k nášmu znameniu. Tieto kamene si vyberáme intuíciou a dôvodom výberu je vnútorná potreba nasmerovať vývoj alebo liečenie tam, kde cítime nedostatok. Takéto kamene prinášajú rovnováhu a harmóniu presne tam, kde ju práve potrebujeme a v kategóriách sú označované ako harmonizujúce kamene.

Základné kamene pre Býka

Ruženín je kameň lásky, vzťahov a rodinného krbu. Býk je skvelý rodič, pozorný partner a rodina je u neho na prvom mieste. Býci sú tiež často veľmi nadaní, ruženín prehlbuje ich zmysel pre vnímanie a stimuluje ich predstavivosť na rozdiel od pragmatizmu.

Chryzopras sa často nazýva kameňom Venuše, ktorý podporuje ženský princíp Býka. Dáva narodeným v tomto znamení vnútornú silu a odhodlanie. Chryzopras je kameň jari a jarnej prírody, Býci majú ekologické zmýšľanie, sú spojení so Zemou.

Záhneda prirovnáva prílišnú býčiu pracovitosť a usilovnosť, pretože u niektorých môže prerásť do workoholizmu. Záhneda je skvelá na zvládanie stresu, uvoľnenie napätia a ochranu pred smolou a nešťastím.

Harmonizujúce kamene pre Býka

Býčie oko umožňuje Býkom plne sa sústrediť na svoje ciele a svedomito plniť úlohy. Býčie oko posilňuje vedomie vlastnej hodnoty a dodáva sebadôveru.

Chryzokol pomáha otvoriť sa a nepotláčať emócie, pričom udržiava vnútornú rovnováhu a stabilitu klinového Býka, ktorého zdanlivá uzavretosť môže vytvárať bariéry v komunikácii s okolím.

Kunzit rozvíja intuíciu, porozumenie a empatiu. Žena Býk je na seba často príliš tvrdá, kunzit obnovuje jemnosť a ženskosť, harmóniu počas mesačných cyklov a životných etáp dievčat a žien.

Avanturín je kameň vnútornej sily, pomáha rozumovo orientovanému Býkovi rozlíšiť, čo je dôležité a čo naopak nedôležité. Zlepšuje jeho vnútorný vhľad a intuíciu.

Malachit pomáha Býkovi viac sa sústrediť na jeho duchovnú stránku. Odstraňuje vnútorné bloky, ktoré bránia človeku užívať si život naplno, uvoľňuje putá spútanosti povinnosťami a pomáha prekonať workoholizmus.

Olivín je kameň, ktorý rozvíja emocionálnu inteligenciu, Býci môžu pôsobiť uzavretejšie, olivín im umožňuje viac vyjadrovať svoje pocity, uvoľniť sa, dať priechod svojim emóciám, zveriť sa.

Ďalšie kamene vhodné pre Býkov

Achát Bahía, aqua aura, antofylit, citrín, mookait, morganit, křišťál, melónový turmalín, rubelit,  rodonit, zafír, selenit, shattuckit, staurolit, smaragd, tigrie oko, topaz, zirkon, skamenelé drevo

 

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk