Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 35,00 € bez DPH a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Kamene podľa zverokruhu
  3. Blíženci 21.5. - 21.6.

Blíženci 21.5. - 21.6.

Blíženci sú vzdušné znamenie, ktorému vládne Merkúr. Blíženci sú komunikatívni, priateľskí a vtipní ľudia. Potrebujú do svojho života čerstvý vietor a túžia ďalej objavovať. Majú rozhľad a široké spektrum záujmov. V nových situáciách sa Blíženec dokáže veľmi rýchlo zorientovať, je flexibilný. Blíženci sú zvyčajne šarmantné a charizmatické osobnosti. Nevýhodou tohto znamenia je nestálosť, prelietavosť. Túžba objavovať a zažívať stále nové veci ich môže viesť k paralelným vzťahom.

Kamene pre Blížencov

Podstatou priradenia kameňov k jednotlivým znameniam je ich energetická vzájomnosť a paralela medzi vlastnosťami kameňov a znameniami zverokruhu. V kategóriách každého znamenia sú vždy tri hlavné liečivé kamene, ktoré zodpovedajú povahovým vlastnostiam tohto znamenia.

Často nás oslovujú kamene, ktoré nie sú priamo priradené k nášmu znameniu. Tieto kamene si vyberáme intuíciou a dôvodom výberu je vnútorná potreba nasmerovať vývoj alebo liečenie tam, kde cítime nedostatok. Takéto kamene prinášajú rovnováhu a harmóniu presne tam, kde ju práve potrebujeme a v kategóriách sú označované ako harmonizujúce kamene.

Základné liečivé kamene pre Blížencov

Melónový turmalín so svojou farebnou škálou symbolizuje všestrannosť, ktorá je typická pre Blížencov, prehlbuje túžbu po poznaní a nezávislosti a rozvíja racionálne schopnosti.

Modrý chalcedón podporuje kreativitu a tvorivé schopnosti Blížencov. Kameň krčnej čakry s typickým vzorom jemných vlniek symbolizuje prúdenie, chalcedón reguluje tok energií. Pomáha pri štúdiu cudzích jazykov, prináša na jazyk správne slová a argumenty, podporuje komunikačné schopnosti Blížencov. Modrý chalcedón tiež potláča malichernosť. Blíženci môžu dohováraťsvojmu okoliu za hlúposti.

Karneol je kameň vitality a energie, pomáha Blížencom sústrediť sa na prítomnosť a žiť každý okamih naplno. Podporuje ich zmysel pre rozmanitosť a flexibilitu a zároveň eliminuje nedôslednosť a povrchnosť.

Harmonizujúce kamene pre Blížencov

Perly zmierňujú nestálosť Blížencov, pomáhajú dokončiť rozpracovanú prácu, sústrediť sa na vytýčený cieľ, dodávajú odhodlanie a upevňujú vzťahy.

Akvamarín tlmí agresivitu a útočnosť. Akvamarín navodzuje vnútorný pokoj, pomáha vcítiť sa do pocitov druhých a pochopiť ich motívy a správanie.

Lapis lazuli učí človeka uznať, pomenovať a hovoriť pravdu, s čím môžu mať Blíženci problém.

Jaspis brekciový alebo červený jaspis sú uzemňujúci kamene. Rozvíjajú empatiu a učía nezištnosti. Obrázkový jaspis posilňuje vytrvalosť a pevnú vôľu, pomáha prijať záväzky voči okoliu a prekonať ľahkovážnosť a povrchnosť pri rôznych činnostiach.

Ruženín, rodochrozit a rodonit sú kamene pre citovú stabilitu, obmedzujú citovú závislosť, ale pomáhajú prekonať aj citovú rozpoltenosť a sústrediť sa na to, čo Blíženci skutočne cítia srdcom.

Tigrie oko je kameň pre pokoj, sústredenie a rovnováhu v protiklade k nestálosti a nepokojnosti Blížencov. Tigrie oko je dôvodom, prečo sa snívajúci vracia do reality.

Jantár vlieva do vzťahov vášeň, pretože Blíženci ju zúfalo potrebujú, aby sa nezačali obzerať inde.

Ďalšie kamene vhodné pre Blížencov

Achát Bahía, achát machový, angelit, apatit, citrín, diopsid, fluorit, čierny turmalín, chryzokol, iolit, krištáľ fantóm, liberit, nefrit, olivín, ryolit, sagenit, zafír, sokolie oko, zirkon, tyrkys, zoisit.

 

Provozovatel

Ing. Eva Mrkusová
Zahrádkářská 12

696 18 LUŽICE

IČO 01097695
DIČ 7559134055

Podnikatel je zapsán v živnostenském
rejstříku MÚ Hodonín.

Malachitová skříňka e-shop s kameny, šperky z minerálů
Logo
© Copyright 2019 Malachitová skříňka | design by LUCZI DESIGNE s.r.o.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk